Základní škola Merklín
rozšířené vyhledávání

Metodický pokyn ve věci karantény u covid-kontaktů

Dne 8.2.2021 byl vydán hlavní hygieničkou ČR metodický pokyn ve věci karanténních opatření u úzkých kontaktů covid-pozitivních osob za situace, že obě osoby použily během tohoto kontaktu náležitou ochranu dýchacích cest, podle kterého budou krajské hygienické stanice postupovat od 12.2.2021.

Dle znění tohoto metodického pokynu se náležitou ochranou dýchacích cest rozumí jednorázová rouška nebo respirátor.
Improvizovaná ochrana nosu a úst, např. šálou, šátkem či látkovou rouškou není považována za náležitou ochranu dýchacích cest. Na osoby, které při kontaktu s covid-pozitivní osobou použily pouze tuto improvizovanou ochranu dýchacích cest, bude v souladu s metodickým pokynem pohlíženo jako na rizikové kontakty a budou u nich stanovena karanténní opatření.

Celé znění metodického pokynu ke stažení zde.

Datum vložení: 12. 2. 2021 9:13
Datum poslední aktualizace: 12. 2. 2021 9:15
Autor:

Projekty

Ovoce a zelenina do školEvropský fondEU peníze školám