Základní škola Merklín
rozšířené vyhledávání

Úspěchy našich žáků v předmětových olympiádách

Žáci naší školy se aktivně účastní okresních kol předmětových olympiád a jejich snaha je korunována velkými úspěchy.

V krajském kole Astronomické olympiády byla snaha našich žákyň oceněna velkým úspěchem, mezi téměř padesáti reprezentanty se ve své kategorii umístily v nejlepší desítce. Žákyně 6. ročníku skončila na děleném šestém místě a žákyně 7. ročníku na místě devátém.

Ani v Matematické olympiádě se naši žáci neztratili, v kategorii Z6 se žáci umístili na výborném 1. a 8. místě, v kategorii Z7 se dva žáci 7. ročníku rozdělili o 6. místo a žák 8. ročníku obsadil v kategorii Z8 krásné 2. místo.

V posledních dvou týdnech měsíce března se konaly další předmětové olympiády a naši žáci byli opět úspěšní.

Žáci 7. ročníku nás reprezentovali v okresním kole Soutěže cizích jazyků - Anglickém jazyce a ve své kategorii obsadili 1. a 13. místo.

Úspěšná byla i řešitelka Dějepisné olympiády, která se v okresním kole umístila na velmi pěkném osmém místě.

Školního kola Astronomické olympiády v kategorii GH (6. a 7. ročník) se zúčastnilo šest žáků a žákyň a všichni postoupili do krajského kola. Postup do kraje se nám povedl i v kategorii EF (8. a 9. ročník), postoupili dva žáci ze čtyř.

Velmi úspěšné je i působení našich žáků v Zeměpisné olympiádě. Žák a dvě žákyně 6. ročníku obsadili krásné 5., 6. a 13. místo, žáci 7. ročníku se umístili na 2. a 5. místě a žák 9. ročníku na skvělém 4. místě. Do krajského kola postoupila žákyně 7. ročníku.

Okresní kolo Matematické olympiády bylo zatím vyhlášeno pouze pro 5. a 9. ročník.  Žákyně
5. ročníku se umístila na pěkném děleném 12. - 14. místě a žáci 9. ročníku obsadili 2. 
a 4. místo. I v této olympiádě má tedy naše škola zastoupení v krajském kole.

Všechny zapojené děti chválíme za skvělou reprezentaci školy!

Všem postupujícím blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v krajských kolech!!!

Datum vložení: 7. 5. 2022 15:39
Datum poslední aktualizace: 7. 5. 2022 18:26

Projekty

EUMŠMTNPÚSFŽPeduzměnaMAS Aktivios

Evropský fondEU peníze školám