eTwinning

Žáci spolupracují vždy se svými vrstevníky v zemích EU, kteří jsou registrovaní v prostředí eTwinning, určené pro spolupráci škol všech stupňů. Cílem je především využití angličtiny jako komunikačního prostředku, uplatnění znalostí, procvičování konverzačních frází a praktické užití jazyka. Zároveň je práce vprojektech motivací pro další studium angličtiny. Žáci pracují na jednoduchých tématech každodenního života vnávaznosti na jejich aktuálně probírané učivo vjednotlivých ročnících. Aktivně se podílí na tvoření úkolů, zapojují své vlastní nápady. Současně se seznamují se životem svých vrstevníků vdalších evropských zemích, porovnávají své školní předměty, denní režim i trávení volného času. Poznávají přírodu, historii, zajímavá místa, tradice, pověsti, jídlo atd. a to vše velice zajímavou formou. Hrají hry, vymýšlí úkoly jeden pro druhého, natáčí písně a krátká videa, využíváme i službu Skype. Své práce a dopisy od svých kamarádů si vystavujeme ve třídě či na chodbách školy a následně si je žáci zakládají do svých portfolií, jako součást jejich úspěšné školní práce.

„eTwinning “ – realizace v jednotlivých školních rocích

projekt ve školním roce 2020/2021