Základní škola Merklín

Výuka AJ

Rozšiřování znalostí angličtiny ve školním roce 2019/2020

• Nadále platí, že jednou zpriorit na naší škole je výuka jazyků. Využíváme nejnovější PS, které umožňují online practice(procvičování na počítači ), využíváme časopisy vangličtině FUN, R&R a GATE, které si žáci mohou prostřednictvím školy objednat za zvýhodněnou cenu, s nimiž také pracujeme v hodinách, a také rozšiřujeme cizojazyčnou knihovničkuve škole, kde si žáci půjčují knihy podle stejného řádu jako je vžákovské knihovně. Vnabídce kroužků je také konverzace a hry v Aj. (Vše podrobněji rozepsané vminulých ročnících).
  • Dále nabízíme žákům užitečné odkazy k procvičování online, vytvořené Oxford University Press, jejichž učebnice využíváme. Výhodou tohoto procvičování jsou především poslechy, které si mohou žáci připomenout, nebo vpřípadě nemoci, procvičovat zdomova. Dětem prosím připomeňte pravidlo: zminulých ročníků mohou procvičovat cokoli, ale ze současného ročníku vždy jen probrané učivo. Děkujeme za vaši pomoc.

Začátečníci

Aktivity e-Twinning

Název projektu: Small Friends –Big Frienship

• I v letošním roce pokračujeme v evropské spolupráci škol, navazujeme na spolupráci se školou ve Francii, v Lyonu, s naší 4. třídou a se školami vř tálii a Polsku  s 5.třídou. Žáci si vyměňují dopisy, poznávají zvyky, osobnosti a zajímavá místa obou zemí. Komunikují v angličtině, upevňují si své znalosti a poznávají praktické využití jazyka. Zakládají si dopisy do svých portfolií.

Odkazy na časopisy: www.bridge-online.cz, http://www.ufin.cz

Ovoce a zelenina do školEvropský fondEU peníze školám